Biuletyn Informacji Publicznej
Samorzadowy Informator SMS
e-Mapa
Kanal Youtube
Gdzie jest burza?
Gdzie jest burza?
Brzeźnicki Pasionek

 Brzeźnicki Pasionek.


           Dwunastego września 2020 roku odbyła się na boisku w Brzeźnicy impreza plenerowa, która kończy realizacje projektu w zakresie zadania publicznego w obszarze na rzecz rozwoju obszarów wiejskich pt. Zespół „Watra kultywuje bukowińską tradycję i kulturę”.

            Zgodnie z założeniami projektu w imprezie udział wzięły zespoły z naszej gminy, powiatu: „Źródełko” z Wichowa , „Stanowianie” ze Stanowa, „Radość” z Jabłonowa „Amigo” i „Jodełki” z Żagania. Imprezę uświetnili goście z powiaty żarskiego „Jutrzenka” z Olbrachtowa wchodząca w skład Stowarzyszenia Zespołów Śpiewaczych „Śpiewajmy Razem” z siedzibą w Bieniowie oraz „Góralski Teatr Pieśni Dunawiec” z województwa dolnośląskiego.

Gospodarzem imprezy był zespół „Watra” z Brzeźnicy. Do tańca członkom zespołu przygrywała kapela na skrzypcach oraz na nowym kontrabasie i cymbałach z nowymi strunami, które zostały zakupione z projektu. Dzięki temu wykonywana muzyka ma tradycyjne bukowiński brzmienie. Uczestnicy imprezy mieli okazję spróbować bukowińskich potraw regionalnych takich jak: gołąbki, mamałyga z sosem i truskawkami, wypieki oraz bigos i napoje.

            Brzeźniccy strażacy pochwalili się zakupionym nowym sprzętem zakupionym ze środków Lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego.

            21 impreza co prawda nie w maju ale na Pasionku przeszła do historii. Ze względu na epidemię majowa impreza została przeniesiona na wrzesień. Przybrała nazwę „Brzeźnicki Pasionek”. Pogoda i atmosfera pozwoliła na prawdziwy relaks w tym trudnym czasie, spędzenie w sposób aktywny, kulturalny i interesujący wolnego czasu na powietrzu, zaciśnięcie więzi międzypokoleniowych i regionalnych.

To nasze brzeźnicki świętowanie było możliwe dzięki funduszom przyznanym na realizację projekty prze Lubuski Urząd Marszałkowski.


 

 

 Dofinansowano ze środków Lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego

 


Pasionek 2020
Dodane: 2020-09-18 12:50:26 - Administrator
Aktualizacja: 2021-02-11 11:36:04 - Administrator

Lubuskie Warte Zachodu Wojewoda Lubuski Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Punkt informacyjny Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Zrzeszenie Wójtów i Burmistrzów Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich Ktrajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Gazeta Lubuska Olimp Lubuski Lubuski Laur Oświaty Pogoda Zarządzanie Kryzysowe
Urząd Gminy Brzeźnica

ul. Zielonogórska 30
68-113 Brzeźnica
tel. 68 3681610
fax. 68 3771301
Województwo lubuskie
Powiat żagański

Sołectwa (oraz przysiółki)
Brzeźnica
Chotków (Studnice)
Jabłonów
Karczówka
Marcinów
Przylaski (Wojsławice)
Stanów
Wichów (Trojanówka, Przyborze)
Wrzesiny
Linki
Urząd Gminy
Biuletyn Informacji Publicznej
Wydarzenia
Folklor
Zabytki
Galerie
Deklaracja Dostępności
Urząd Gminy Brzeźnica 2003-2021     |    Projekt i wykonanie © śp. IM kontynuacja JN
Kopiowanie i powielanie materiałów tylko za zgodą właściciela serwisu
Polityka prywatności i informacje o cookies - przeczytaj