Biuletyn Informacji Publicznej
Samorzadowy Informator SMS
e-Mapa
Kanal Youtube
Gdzie jest burza?
Gdzie jest burza?
W gminie rozpoczęto nabór wniosków o pomoc związaną z suszą

Wójt Gminy Brzeźnica wystąpił z wnioskiem do Wojewody Lubuskiego o powołanie komisji do szacowania szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, w których wystąpiły szkody spowodowane przez susze.

Wnioski dla rolników o szacowanie szkód w ich gospodarstwach dostępne są w Urzędzie Gminy, pok. Nr 5 i na stronie internetowej BIP Urzędu Gminy w Brzeźnicy w zakładce DRUKI link 

 

 

Informacje dodatkowe

Całkowita powierzchnia upraw w gospodarstwie rolnym powinna być zgodna z wnioskiem o płatności w ramach wsparcia bezpośredniego, który jest składany dla całego gospodarstwa rolnego, o ile został złożony.

Należy podać wchodzące w całkowitą powierzchnię upraw rolnych w dniu wystąpienia szkód i powierzchnię upraw dotkniętą zjawiskiem w momencie jego wystąpienia.

Wszystkie powyższe wartości są rozpatrywane w kontekście całego gospodarstwa rolnego, bez względu na to jaka część znajduje się na terenie gminy w której wystąpiły szkody w uprawach rolnych dotkniętych zjawiskiem, a jaka część jest położona na terenie innej gminy czy innego województwa. Szkody powstałe w wyniku wystąpienia niekorzystnego zjawiska atmosferycznego należy szacować w skali całego gospodarstwa rolnego Protokół zbiorczy sporządza komisja powołana przez Wojewodę właściwego ze względu na położenie największej części gospodarstwa.

 


Dodane: 2018-06-08 13:37:33 - Administrator
Aktualizacja: 2019-01-24 09:39:11 - Administrator

Lubuskie Warte Zachodu Wojewoda Lubuski Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Punkt informacyjny Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Zrzeszenie Wójtów i Burmistrzów Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich Ktrajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Gazeta Lubuska Olimp Lubuski Lubuski Laur Oświaty Pogoda Zarządzanie Kryzysowe
Urząd Gminy Brzeźnica

ul. Zielonogórska 30
68-113 Brzeźnica
tel. 68 3681610
fax. 68 3771301
Województwo lubuskie
Powiat żagański

Sołectwa (oraz przysiółki)
Brzeźnica
Chotków (Studnice)
Jabłonów
Karczówka
Marcinów
Przylaski (Wojsławice)
Stanów
Wichów (Trojanówka, Przyborze)
Wrzesiny
Linki
Urząd Gminy
Biuletyn Informacji Publicznej
Wydarzenia
Folklor
Zabytki
Galerie
Deklaracja Dostępności
Urząd Gminy Brzeźnica 2003-2021     |    Projekt i wykonanie © śp. IM kontynuacja JN
Kopiowanie i powielanie materiałów tylko za zgodą właściciela serwisu
Polityka prywatności i informacje o cookies - przeczytaj