Biuletyn Informacji Publicznej
Samorzadowy Informator SMS
e-Mapa
Kanal Youtube
Gdzie jest burza?
Gdzie jest burza?
Informacja dotycząca ewidencji zbiorników bezodpływowych i przydomowych oczyszczalni ścieków.

I N F O R M A C J A

 Ewidencja zbiorników bezodpływowych i przydomowych oczyszczalni ścieków

 

                  Urząd Gminy w Brzeźnicy informuje, że w związku z art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (j.t. Dz.U. z 2016 r. poz. 250 ze zm.), gminy mają obowiązek prowadzenia ewidencji zbiorników bezodpływowych na nieczystości ciekłe, ewidencji przydomowych oczyszczalni ścieków oraz umów zawartych na odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości. W związku z powyższym właściciele nieruchomości zobowiązani są do zgłaszania do prowadzonej przez gminę ewidencji zbiorników bezodpływowych i przydomowych oczyszczalni ścieków.

              Prosi się mieszkańców o rzetelne podejście do sprawy poprzez umożliwienie przeprowadzenia inwentaryzacji przez upoważnionych pracowników Gminnego Zakładu Usługowego w Brzeźnicy i wypełnienie zgłoszenia, stanowiącego załącznik do niniejszego pisma.

               Zgodnie z art. 6 ust. 1 ww. ustawy właściciele nieruchomości, którzy pozbywają się z terenu nieruchomości nieczystości ciekłych są obowiązani do udokumentowania w formie umowy korzystania z usług wykonywanych przez przedsiębiorcę posiadającego zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości przez okazanie takich umów i dowodów uiszczania opłat za te usługi.

                    Informuje się także, że w roku bieżącym i w pierwszym kwartale roku 2019 zostaną przeprowadzone kontrole zbiorników bezodpływowych oraz przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Brzeźnica. Podczas kontroli należy okazać rachunki potwierdzające wywóz nieczystości ciekłych do oczyszczalni ścieków przez firmę posiadającą stosowne zezwolenie.

 

Wójt

mgr inż. Jerzy Adamowicz

Załącznik - Ankieta informacyjna

 Dodane: 2018-11-30 07:48:39 - Administrator
Aktualizacja: 2019-07-22 12:35:35 - Administrator

Lubuskie Warte Zachodu Wojewoda Lubuski Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Punkt informacyjny Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Zrzeszenie Wójtów i Burmistrzów Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich Ktrajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Gazeta Lubuska Olimp Lubuski Lubuski Laur Oświaty Pogoda Zarządzanie Kryzysowe
Urząd Gminy Brzeźnica

ul. Zielonogórska 30
68-113 Brzeźnica
tel. 68 3681610
fax. 68 3771301
Województwo lubuskie
Powiat żagański

Sołectwa (oraz przysiółki)
Brzeźnica
Chotków (Studnice)
Jabłonów
Karczówka
Marcinów
Przylaski (Wojsławice)
Stanów
Wichów (Trojanówka, Przyborze)
Wrzesiny
Linki
Urząd Gminy
Biuletyn Informacji Publicznej
Wydarzenia
Folklor
Zabytki
Galerie
Deklaracja Dostępności
Urząd Gminy Brzeźnica 2003-2021     |    Projekt i wykonanie © śp. IM kontynuacja JN
Kopiowanie i powielanie materiałów tylko za zgodą właściciela serwisu
Polityka prywatności i informacje o cookies - przeczytaj