Biuletyn Informacji Publicznej
Samorzadowy Informator SMS
e-Mapa
Kanal Youtube
Gdzie jest burza?
Gdzie jest burza?
Informacja dla osób powracających do kraju

 INFORMACJA  DLA  OSÓB  POWRACAJĄCYCH  DO  KRAJU

          W związku z bardzo poważną sytuacją związaną z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2  przypomina się osobom wracają do Polski, o bezwzględnym obowiązku odbywania kwarantanny domowej przez okres 14 dni pod  adresem, który podały w karcie lokalizacyjnej po przekroczeniu granicy kraju.

Do tej pory ­- w drodze do pracy i z pracy - osoby zatrudnione na stałe w innym kraju mogły przekraczać granicę i nie były objęte kwarantanną. Zgodnie z nowymi regulacjami od  27 marca 2020 r. (piątek, godz. 00:00) zostaną one po znalezieniu się na terenie Polski objęte obowiązkową 14-dniową kwarantanną. Ograniczenia będą obowiązywać na całej granicy Rzeczypospolitej Polskiej.

         W związku ze zmianą przepisów nie będzie już żadnych odstępstw od obowiązku odbycia kwarantanny dla osób pracujących za granicą i codzienne dojeżdżających do pracy ( zarówno obywateli RP jak i obcokrajowców). Jedyną zwolnioną grupą pozostaną w dalszym ciągu kierowcy ruchu kołowego towarowego.
Kierowcy zawodowi wykonujący międzynarodowy transport towarów, przekraczający granicę z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą, są zwolnieni z kontroli. Dotyczy to zarówno kontroli granicznej, jak i – za zgodą Głównego Inspektora Sanitarnego – kontroli sanitarnej. Decyzja MSWiA jest podyktowana koniecznością zapewnienia płynności dostaw. Kierowcy zawodowi wykonujący międzynarodowy transport towarów nie podlegają obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie po przyjeździe do Polski.

Pozostałe grupy pracowników lub indywidualnych przedsiębiorców będą musiały zastosować się do nowych uregulowań. Tym samym pracownicy i ich pracodawcy będą musieli podjąć decyzję, czy bardziej zasadne jest odbycie czternastodniowej kwarantanny każdorazowo po wjeździe na terytorium RP, czy też przebywanie w kraju w którym świadczą pracę (np. w ramach delegacji).

         
Pamiętajmy, iż zastosowanie się do powyższego nakazu oraz do pozostałych zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Państwowej Inspekcji Sanitarnej będzie miało ogromne znaczenie w walce z rozprzestrzenianiem się choroby.

        Wśród nas jest wiele osób o obniżonej odporności ( osoby starsze i chore).

 

 

Zadbajmy o siebie nawzajem !Dodane: 2020-03-27 08:55:16 - Administrator
Aktualizacja: 2020-03-27 08:58:54 - Administrator

Lubuskie Warte Zachodu Wojewoda Lubuski Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Punkt informacyjny Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Zrzeszenie Wójtów i Burmistrzów Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich Ktrajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Gazeta Lubuska Olimp Lubuski Lubuski Laur Oświaty Pogoda Zarządzanie Kryzysowe
Urząd Gminy Brzeźnica

ul. Zielonogórska 30
68-113 Brzeźnica
tel. 68 3681610
fax. 68 3771301
Województwo lubuskie
Powiat żagański

Sołectwa (oraz przysiółki)
Brzeźnica
Chotków (Studnice)
Jabłonów
Karczówka
Marcinów
Przylaski (Wojsławice)
Stanów
Wichów (Trojanówka, Przyborze)
Wrzesiny
Linki
Urząd Gminy
Biuletyn Informacji Publicznej
Wydarzenia
Folklor
Zabytki
Galerie
Deklaracja Dostępności
Urząd Gminy Brzeźnica 2003-2021     |    Projekt i wykonanie © śp. IM kontynuacja JN
Kopiowanie i powielanie materiałów tylko za zgodą właściciela serwisu
Polityka prywatności i informacje o cookies - przeczytaj