Biuletyn Informacji Publicznej
Samorzadowy Informator SMS
e-Mapa
Kanal Youtube
Gdzie jest burza?
Gdzie jest burza?
Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

11 lutego w całej Europie obchodzony  jest Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. 
 
 
 

Numer alarmowy 112 został powołany do życia 29 lipca 1991 r. uchwałą Rady Europy, w której wszystkie państwa członkowskie Unii Europejskiej zostały zobowiązane do jego uruchomienia. Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gorzowie Wielkopolskim rozpoczęło swoją działalność 15 października 2013 roku.

 112 – numer, który ratuje życie. Dostęp do niego zarówno z sieci stacjonarnych, jak i komórkowych w Polsce zagwarantowany jest przez całą dobę i kierowany jest do Centrum Powiadamiania Ratunkowego (CPR). Dzwoniąc pod 112 jesteśmy pewni, że uzyskamy szybką pomoc w sytuacji zagrożenia życia, zdrowia ludzkiego lub mienia. Niestety wielu ludzi traktuje ten numer jako potencjalne źródło informacji (czy wiecie, że dzwoniący pod niego pytają np. o pogodę długoterminową?) Codziennie operatorzy odbierają tysiące złośliwych, fałszywych lub bezzasadnych zgłoszeń, które blokują linię tym z nas, którzy faktycznie potrzebują np. natychmiastowej pomocy medycznej. W tym miejscu zaznaczmy, że wykonywanie połączeń na wskazany numer alarmowy 112 (także na numer 997) bez potrzeby i uzasadnienia grozi wynikającymi z prawa sankcjami karnymi – niech to będzie przestrogą dla tych, którzy wybierają numer alarmowy lekkomyślnie, bez racjonalnych przesłanek.

Film informujący jak zgłaszać i co robić w nagłych wypadkach - link

 

 

 


Dodane: 2021-02-11 12:36:12 - Administrator
Aktualizacja: 2021-02-11 12:43:33 - Administrator

Lubuskie Warte Zachodu Wojewoda Lubuski Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Punkt informacyjny Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Zrzeszenie Wójtów i Burmistrzów Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich Ktrajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Gazeta Lubuska Olimp Lubuski Lubuski Laur Oświaty Pogoda Zarządzanie Kryzysowe
Urząd Gminy Brzeźnica

ul. Zielonogórska 30
68-113 Brzeźnica
tel. 68 3681610
fax. 68 3771301
Województwo lubuskie
Powiat żagański

Sołectwa (oraz przysiółki)
Brzeźnica
Chotków (Studnice)
Jabłonów
Karczówka
Marcinów
Przylaski (Wojsławice)
Stanów
Wichów (Trojanówka, Przyborze)
Wrzesiny
Linki
Urząd Gminy
Biuletyn Informacji Publicznej
Wydarzenia
Folklor
Zabytki
Galerie
Deklaracja Dostępności
Urząd Gminy Brzeźnica 2003-2021     |    Projekt i wykonanie © śp. IM kontynuacja JN
Kopiowanie i powielanie materiałów tylko za zgodą właściciela serwisu
Polityka prywatności i informacje o cookies - przeczytaj