Biuletyn Informacji Publicznej
Samorzadowy Informator SMS
e-Mapa
Kanal Youtube
Gdzie jest burza?
Gdzie jest burza?
Informacja Wojewody Lubuskiego dotycząca szacowania szkód w rolnictwie w 2015 roku

   Uprzejmie informuje, że IX okres raportowania wyników analizy zagrożenia suszą prowadzony przez IUNG w Puławach na zlecenie MRiRW wykazał zagrożenie suszą rolniczą we wszystkich gminach naszego województwa w uprawach ziemniaków, roślin strączkowych i krzewach owocowych na I i II kategorii gleb. Szczegółowe dane monitoringu dostępne są na stronie: http://www.susza.iung.pulawy.pl/glowna/.
 
   Ponadto informuję, że na podstawie danych Instytutu Technologiczno-Przyrodniczego w Falentach Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi umożliwiło szacowanie strat suszowych w trwałych użytkach zielonych na słabych glebach V i VI kI.
 
   W związku z powyższym bardzo proszę o pilne rozpoznanie, czy na terenie Waszej gminy są rolnicy wnioskujący o oszacowanie szkód suszowych w tych uprawach. W gminach gdzie nie ma jeszcze powołanych komisji wojewódzkich, a zaistnieje taka potrzeba, proszę o wystąpienie ze stosownym wnioskiem do Wojewody lubuskiego. Materiały pomocnicze dotyczące szacowania szkód w rolnictwie w 2015 roku (w tym wzór wniosku o powołanie komisji) dostępne są na stronie Wojewody Lubuskiego w zakładce: https://bip.lubuskie.uw.gov.plfrolnictwo turystyka/Rolnictwo i srodowisko.html
 
   Z uwagi na to, że Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi stara się dla poszkodowanych rolników o pomoc ze strony Państwa, a jest to częściowo zależne od ostatecznych wyników wielkości strat oszacowanych przez Komisje ogółem w województwach, bardzo proszę o inicjatywę mającą na celu sprawne przeprowadzenie oszacowania szkód w uprawach przez komisje działające w gminach.
 
 
z up. WOJEWODY LUBUSKIEGO
Grzegorz Dłubek
Dyrektor
Wydziału Gospodarki Nieruchomościami
 
Skan pisma


Dodane: 2015-08-26 14:27:41 - Administrator
Aktualizacja: 2016-05-04 08:37:28 - Administrator

Lubuskie Warte Zachodu Wojewoda Lubuski Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Punkt informacyjny Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Zrzeszenie Wójtów i Burmistrzów Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich Ktrajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Gazeta Lubuska Olimp Lubuski Lubuski Laur Oświaty Pogoda Zarządzanie Kryzysowe
Urząd Gminy Brzeźnica

ul. Zielonogórska 30
68-113 Brzeźnica
tel. 68 3681610
fax. 68 3771301
Województwo lubuskie
Powiat żagański

Sołectwa (oraz przysiółki)
Brzeźnica
Chotków (Studnice)
Jabłonów
Karczówka
Marcinów
Przylaski (Wojsławice)
Stanów
Wichów (Trojanówka, Przyborze)
Wrzesiny
Linki
Urząd Gminy
Biuletyn Informacji Publicznej
Wydarzenia
Folklor
Zabytki
Galerie
Deklaracja Dostępności
Urząd Gminy Brzeźnica 2003-2021     |    Projekt i wykonanie © śp. IM kontynuacja JN
Kopiowanie i powielanie materiałów tylko za zgodą właściciela serwisu
Polityka prywatności i informacje o cookies - przeczytaj