Biuletyn Informacji Publicznej
Samorzadowy Informator SMS
e-Mapa
Kanal Youtube
Gdzie jest burza?
Gdzie jest burza?
Kolejne dotacje na nasze zabytki

   Tylko ok. 40 zabytków z województwa lubuskiego otrzymało w tym roku dotacje na prace remontowe, konserwatorskie i restauracyjne z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wśród nich znalazły się dwa obiekty z naszej gminy. Dotację w wysokości 250 000 złotych otrzymał wniosek złożony przez parafię p.w. Narodzenia NMP w Chotkowie na zadanie pod nazwą "Chotków, kościół p.w. Narodzenia NMP (XIV w.) ratunkowe prace konserwatorskie we wnętrzu - etap IV - remont zagrożonych sklepień nawy". Jest to kolejny etap prac ratowniczych i konserwatorskich w kościele prowadzonych od 2012 roku, na które wydatkowano już ponad 2 000 000 złotych, pozyskanych przede wszystkim z MKiDN.
 
   Również mieszkańcy Wichowa mają powód do zadowolenia, parafia otrzymała dotacje w wysokości 120 000 złotych na zadanie pod nazwą "Wichów, kościół filialny p.w. św. Marcina z Tours - późnogotycki ołtarz Mistrza z Gościszowic (XV/XVI w.): konserwacja i restauracja". W naszej gminie zachowały się dwa ołtarze działającego na przełomie XV i XVI wieku warsztatu Mistrza z Gościeszowic. Drugi, niestety nie kompletny z Chotkowa, chwilowo (na czas remontu) "gości" w kościele parafialnym w Brzeźnicy, gdzie można go podziwiać po renowacji wykonanej w 2014 roku przez toruńskich konserwatorów mgr Igora Guttfeld, mgr Bartosza Anusiak, mgr Agatę Lubochońska-Anusiak, mgr Malwinę Wypchło.
 
 
 
Tryptyk z Wichowa (Fot. M. Kasztel 2016 r.)
 
 


Dodane: 2017-04-05 13:22:14 - Administrator
Aktualizacja: 2017-07-12 14:46:27 - Administrator

Spis Powszechny Lubuskie Warte Zachodu Wojewoda Lubuski Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Punkt informacyjny Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Zrzeszenie Wójtów i Burmistrzów Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich Ktrajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Gazeta Lubuska Olimp Lubuski Lubuski Laur Oświaty Pogoda Zarządzanie Kryzysowe
Urząd Gminy Brzeźnica

ul. Zielonogórska 30
68-113 Brzeźnica
tel. 68 3681610
fax. 68 3771301
Województwo lubuskie
Powiat żagański

Sołectwa (oraz przysiółki)
Brzeźnica
Chotków (Studnice)
Jabłonów
Karczówka
Marcinów
Przylaski (Wojsławice)
Stanów
Wichów (Trojanówka, Przyborze)
Wrzesiny
Linki
Urząd Gminy
Biuletyn Informacji Publicznej
Wydarzenia
Folklor
Zabytki
Galerie
Deklaracja Dostępności
Urząd Gminy Brzeźnica 2003-2021     |    Projekt i wykonanie © śp. IM kontynuacja JN
Kopiowanie i powielanie materiałów tylko za zgodą właściciela serwisu
Polityka prywatności i informacje o cookies - przeczytaj