Biuletyn Informacji Publicznej
Samorzadowy Informator SMS
e-Mapa
Kanal Youtube
Gdzie jest burza?
Gdzie jest burza?
Złota Żaba? To nie żarty!

   22 marca w Swarzędzu odbył się, już po raz dwudziesty pierwszy, II etap konkursu dla uczniów województw wielkopolskiego i lubuskiego "Złota Żaba" i po raz czternasty "Złota Żabka". Do przypoznańskiej miejscowości udało się 350 finalistów. Przed każdym stanęło wyzwanie dotyczące rozwiązania zadań, które wymagały nie tylko wiedzy, ale przede wszystkim, kreatywnego myślenia, pomysłowości i inwencji.
   W zmaganiach "Złotej Żaby" mogli brać udział uczniowie klas piątych i szóstych szkół podstawowych. W "Złotej Żabie" natomiast – II i III gimnazjum. Uczniowie mieli wybór. Mogli wystartować w Konkursie z Matematyki lub Języka Polskiego i Literatury.
   Etap szkolny odbył się 2 grudnia. Uczniowie, którzy uzyskali wynik ponad 80% dostawali się na finał w Swarzędzu. Jednym z takich uczniów była uczennica Gimnazjum im. Gen. Władysława Sikorskiego w Brzeźnicy - Agnieszka Najdek.
   Konkurs dla "starszej" grupy wiekowej odbył się w budynku Zespołu Szkół Fundacji "EKOS" w Swarzędzu. Uczniowie zostali ciepło przywitani. Rozpoczęły się trwające 120 minut zmagania. Podczas gdy uczestnicy głowili się nad rozwiązaniami, ich opiekunowie – nauczyciele, wzięli udział w warsztatach "Percepcja i wyobraźnia. Jak rozwijać kreatywność uczniów?". Przeprowadziła je prof. UAM dr hab. Beata Gromadzka, członek Komisji Konkursowej.
 
   O wynikach konkursu, uczniowie dowiedzą się 12 kwietnia, kiedy to odbędzie się uroczyste ich ogłoszenie i wręczenie nagród laureatom i wyróżnionym oraz nauczycielom tych najlepszych.
 
AN
 


Dodane: 2014-04-14 00:32:33 - Administrator
Aktualizacja: 2014-05-12 09:31:01 - Administrator

Spis Powszechny Lubuskie Warte Zachodu Wojewoda Lubuski Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Punkt informacyjny Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Zrzeszenie Wójtów i Burmistrzów Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich Ktrajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Gazeta Lubuska Olimp Lubuski Lubuski Laur Oświaty Pogoda Zarządzanie Kryzysowe
Urząd Gminy Brzeźnica

ul. Zielonogórska 30
68-113 Brzeźnica
tel. 68 3681610
fax. 68 3771301
Województwo lubuskie
Powiat żagański

Sołectwa (oraz przysiółki)
Brzeźnica
Chotków (Studnice)
Jabłonów
Karczówka
Marcinów
Przylaski (Wojsławice)
Stanów
Wichów (Trojanówka, Przyborze)
Wrzesiny
Linki
Urząd Gminy
Biuletyn Informacji Publicznej
Wydarzenia
Folklor
Zabytki
Galerie
Deklaracja Dostępności
Urząd Gminy Brzeźnica 2003-2021     |    Projekt i wykonanie © śp. IM kontynuacja JN
Kopiowanie i powielanie materiałów tylko za zgodą właściciela serwisu
Polityka prywatności i informacje o cookies - przeczytaj