Biuletyn Informacji Publicznej
Samorzadowy Informator SMS
e-Mapa
Kanal Youtube
Gdzie jest burza?
Gdzie jest burza?
Obwieszczenie Wójta Gminy Brzeźnica w sprawie informacji o numerach, komisjach oraz obwodach przystosowanych dla wyborców niepełnosprawnych

OBWIESZCZENIE
Wójta Gminy Brzeźnica
z dnia 24 kwietnia 2014 r.
 
 
w sprawie informacji o numerach i granicach obwodów głosowania, wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych, lokalach obwodowych komisji wyborczych dostosowanych do potrzeb wyborców niepełnosprawnych, o możliwości głosowania korespondencyjnego przez wyborców niepełnosprawnych oraz wskazanie, które z obwodowych komisji wyborczych są wyznaczone przez wójta dla przeprowadzenia głosowania korespondencyjnego.
 
   Na podstawie art. 16 § 1 i art. 61a § 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. Nr 21, poz. 112 z późn. zm.) podaje się do wiadomości wyborców informację o numerach i granicach obwodów głosowania, wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych, lokalach obwodowych komisji wyborczych dostosowanych do potrzeb wyborców niepełnosprawnych, o możliwości głosowania korespondencyjnego przez wyborców niepełnosprawnych oraz wskazanie, które z obwodowych komisji wyborczych są wyznaczone przez wójta dla przeprowadzenia głosowania korespondencyjnego w wyborach posłów do Parlamentu Europejskiego zarządzonych na dzień 25 maja 2014 r.
 
 
 
 Numer obwodu głosowania
Granice obwodu głosowania
(wykaz ulic lub miejscowości)
Siedziba
obwodowej komisji wyborczej
 
1
 
BRZEŹNICA, KARCZÓWKA, MARCINÓW,
STANÓW
ZESPÓŁ SZKÓŁ
W BRZEŹNICY
ul. Zielonogórska 26
 
2
 
CHOTKÓW Z PRZYSIÓŁKIEM STUDNICE,
WRZESINY
SZKOŁA PODSTAWOWA
W CHOTKOWIE
ul. Kożuchowska 68
 
3
 
 
PRZYLASKI Z PRZYSIÓŁKIEM WOJSŁAWICE, WICHÓW Z PRZYSIÓŁKIEM PRZYBORZE
I PRZYSIÓŁKIEM TROJANÓWKA
 
SZKOŁA PODSTAWOWA
W WICHOWIE
Wichów 24
 
4
 
JABŁONÓW
 
ŚWIETLICA WIEJSKA
W JABŁONOWIE
ul. Żagańska 19
 
 
 
  - obwody oznaczone symbolem, posiadają lokale wyborcze dostosowane do potrzeb wyborców niepełnosprawnych.
 
  - obwody oznaczone symbolem, zostały wyznaczone dla celów głosowania korespondencyjnego zarządzeniem Nr 56/2014 Wójta Gminy Brzeźnica z dnia 9 kwietnia 2014 r.
 
Wyborcy niepełnosprawni mogą składać wnioski o dopisanie ich do spisu wyborców w obwodach głosowania dostosowanych do potrzeb wyborców niepełnosprawnych w terminie do dnia 12 maja 2014 r. do Urzędu Gminy.
 
Wyborca niepełnosprawny o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz.U. z 2010 r. Nr 214, poz. 1407, z późn. zm.) oraz wyborca, który najpóźniej w dniu głosowania kończy 75 lat, może w terminie do 15 maja 2014 r. złożyć wniosek do Wójta Gminy o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania w jego imieniu.
 
Wyborca niepełnosprawny o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych może głosować korespondencyjnie.
 
Uwaga!
W przypadku zgłoszenia przez wyborcę niepełnosprawnego zamiaru głosowania korespondencyjnego, głosowanie za pośrednictwem pełnomocnika jest wyłączone.
 
Informacje w sprawach rejestru i spisu wyborców, udzielenia pełnomocnictwa, głosowania korespondencyjnego oraz zaświadczeń o prawie do głosowania można uzyskać w Urzędzie Gminy Brzeźnica przy ul. Zielonogórska , budynek nr 30, pokój nr 2 i 3 albo pod nr telefonów: (68)3681613, (68)3681614 lub w formie elektronicznej na adres e-mail romejkoa@brzeznica.com.pl lub adres gaseckia@brzeznica.com.pl
 
Lokale wyborcze będą otwarte w dniu głosowania 25 maja 2014 r. (niedziela) w godzinach od 7:00 do 21:00.
 
Przed przystąpieniem do głosowania wyborca będzie obowiązany okazać obwodowej komisji wyborczej dowód osobisty lub inny dokument umożliwiający stwierdzenie tożsamości.
 
 
Wójt Gminy
 
/–/ Jerzy Adamowicz
 
 


Dodane: 2014-04-24 20:08:33 - Administrator
Aktualizacja: 2014-09-03 07:52:17 - Administrator

Lubuskie Warte Zachodu Wojewoda Lubuski Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Punkt informacyjny Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Zrzeszenie Wójtów i Burmistrzów Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich Ktrajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Gazeta Lubuska Olimp Lubuski Lubuski Laur Oświaty Pogoda Zarządzanie Kryzysowe
Urząd Gminy Brzeźnica

ul. Zielonogórska 30
68-113 Brzeźnica
tel. 68 3681610
fax. 68 3771301
Województwo lubuskie
Powiat żagański

Sołectwa (oraz przysiółki)
Brzeźnica
Chotków (Studnice)
Jabłonów
Karczówka
Marcinów
Przylaski (Wojsławice)
Stanów
Wichów (Trojanówka, Przyborze)
Wrzesiny
Linki
Urząd Gminy
Biuletyn Informacji Publicznej
Wydarzenia
Folklor
Zabytki
Galerie
Deklaracja Dostępności
Urząd Gminy Brzeźnica 2003-2021     |    Projekt i wykonanie © śp. IM kontynuacja JN
Kopiowanie i powielanie materiałów tylko za zgodą właściciela serwisu
Polityka prywatności i informacje o cookies - przeczytaj