Biuletyn Informacji Publicznej
Samorzadowy Informator SMS
e-Mapa
Kanal Youtube
Gdzie jest burza?
Gdzie jest burza?
Gmina Brzeźnica z dotacjami na zabytki

   W Gminie Brzeźnica dwa wnioski otrzymały dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN) na remont zabytków. Łącznie dofinansowanie wniosków wynosi 570 tys. zł, z którego Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia NMP w Chotkowie otrzyma aż 500 tys. zł na drugi etap prac związanych z ratowaniem kościoła w Chotkowie przed katastrofą budowlaną oraz 70 tyś. Zł na prace konserwatorskie przy tryptyku kościoła.
   Pierwszy z wniosków złożonych przez parafię otrzymał dotację w wysokości 500 tys. zł i dotyczy ratowanie gotyckiego kościoła w Chotkowie, gdyż stabilność tego budynku jest zagrożona katastrofą budowlaną i wymaga on natychmiastowej interwencji. W dalszym ciągu kościół wyłączony jest z użytkowania. Drugi etap prac zakłada min. remont spękanych stropów, nadproży oraz grożącemu zawaleniu łuku tęczowego. Przy drugim etapie na ratowanie kościoła kosztorys opiewał na kwotę 640 tys. zł .Aby móc wykorzystać dotację, wymagany jest wkład własny parafii na poziomie 140 tys. zł. O brakujące środki parafia ubiegać się będzie w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze.
   Drugi z wniosków parafii dotyczy prac konserwatorskich zabytkowego ołtarza - część późnogotyckiego tryptyku Mistrza z Gościeszowic z pocz. XVI w . Łączna koszt renowacji to ponad 76 tyś. zł, z czego 6 tys. zł to wymagane środki własne beneficjenta. O brakującą kwotę parafia zwróciła się do Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Zielonej Górze.
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego prowadziło otwarty nabór w trybie konkursowym, do którego wpłynęło ok. 1,5 tys. wniosków z całego kraju. Dotacje przyznano ok. 25 % wszystkich wnioskodawców.
   Wnioski na remont chotkowskiego kościoła oraz na renowację Ołtarza tryptyku Mistrza z Gościeszowic przygotowywane były wspólnie przez Wójta Gminy Brzeźnica i parafię pw. Narodzenia NMP w Chotkowie.
 


Remont kościoła w Chotkowie
Dodane: 2014-02-27 07:18:16 - Administrator
Aktualizacja: 2019-07-22 12:44:34 - Administrator

Lubuskie Warte Zachodu Wojewoda Lubuski Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Punkt informacyjny Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Zrzeszenie Wójtów i Burmistrzów Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich Ktrajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Gazeta Lubuska Olimp Lubuski Lubuski Laur Oświaty Pogoda Zarządzanie Kryzysowe
Urząd Gminy Brzeźnica

ul. Zielonogórska 30
68-113 Brzeźnica
tel. 68 3681610
fax. 68 3771301
Województwo lubuskie
Powiat żagański

Sołectwa (oraz przysiółki)
Brzeźnica
Chotków (Studnice)
Jabłonów
Karczówka
Marcinów
Przylaski (Wojsławice)
Stanów
Wichów (Trojanówka, Przyborze)
Wrzesiny
Linki
Urząd Gminy
Biuletyn Informacji Publicznej
Wydarzenia
Folklor
Zabytki
Galerie
Deklaracja Dostępności
Urząd Gminy Brzeźnica 2003-2021     |    Projekt i wykonanie © śp. IM kontynuacja JN
Kopiowanie i powielanie materiałów tylko za zgodą właściciela serwisu
Polityka prywatności i informacje o cookies - przeczytaj